Beast Kimdir?

Norton McCoy nükleer santralde çalışırken, genlerini etkileyen büyük miktarda radyasyona maruz kalır. Genlerinde kalıcı hasar oluşur. Bunun sonucunda, Norton’un oğlu Henry “Hank” McCoy, olağandışı büyüklükteki elleri ve ayakları ile bir mutant olarak doğar. Gençlik yıllarında Hank’in garip görünümü, sınıf arkadaşları arasında alay konusu olmuştur ve ona “Canavar” lakabı takmışlardır.

Sonra ki yıllarda Hank’in insanüstü çevikliği ve atletik kahramanlığı onu yıldız bir futbolcu yapar. Her geçen gün daha da başarılı olur. Hank’ın bu yeteneği kötü adam Conquistador tarafından fark edilir. Conquistador Hank’ın ailesini kaçırır. Kısa bir süre içinde X-Men duruma el atar ve ailesini kurtarır. Charles, Hank’tan etkilenir ve Xavier’s School for Gifted Youngsters‘a katılmasını önerir. Ona sınırsız akademik fırsatlar sunabilecek bir özel kurumun cazibesine karşı koyamaz ve teklifi kabul eder.
Harika bir öğrenci olan Hank, Xavier’in vesayetinde doktora çalışmalarını tamamlar ve sonunda Xavier School’tan mezun olduktan sonra Mark Corporation’da Doktor Carl Maddicks’in yanında bir genetik araştırmacı olarak görev alır. Deneylerinden birinde, Hank, genetik mutasyona neden olan hormonal ekstreyi keşfeder ve bulgularını Maddicks’e bildirmeye başlar. Bununla birlikte, Maddicks gizli gizli hükümet belgelerini çalmak için plan yapıyordur ve Hank bunu fark eder. Maddicks’ten gizlenmek için hormonal ekstreyi kendine enjekte eder. Ekstre etkisini gösterdiğinde ise Hank kendini mavi bir canavara dönüşmüş olarak bulur. Kazandığı güçleriyle Maddicks’i engellemeyi başarsa da, bir daha asla eski haline geri dönemeyeceğini anlar. Başlarda kendini gizlemeye çalışsa da daha sonra bu durumu kabullenir.

Bir cevap yazın