Gambit Kimdir?

Doğduğu andan beri yetim olan Remy çocukluk yıllarını New Orleans’ın arka sokaklarında geçirdi. Kendi kendine hırsızlık yapmayı öğrenerek hayatta kalmayı başardı. Remy günün birinde bilmeden New Orleans Hırsızlar Loncası’nın efsanevi lideri olan Jean-Luc Beau’yu soymaya kalktı. Çocuğun cesaretinden hoşlanan Jean-Luc, Remy’i evlat edinerek kendi korumasına aldı. Yıllar geçtikçe Remy hırsızlıkta gitgide ustalaştı ve lonca içinde yükseldi. Loncalarının en büyük rakibi New Orleans Suikastçiler Loncası idi. İki lonca arasında barışın sağlanması için Remy karşı loncanın liderinin torunu olan Bella Donna Boudreaux ile evlendirildi. Fakat Bella Donna’nın erkek kardeşi Julian buna karşı çıktı ve Remy’e düello yapmak için meydan okudu. Rakibini yaralayan Remy iki lonca arasında bir savaş çıkmasını önlemek için New Orleans’dan ayrılmak zorunda kaldı.

Gambit dünyayı dolaşmaya ve mutant gücünü geliştirmeye başladı. Bu süre boyunca Mr. Sinister adlı uzman bir genetik araştırmacısı için çalıştı. Gambit, Mr. Sinister’ın gerçek amacından habersiz onun süper güçlü suikastçilerden oluşan Marauders adlı bir ekip oluşturmasına yardım etti. Mr. Sinister’ın amacı New York’ta yeraltında yaşayan mutant topluluğu Morloklar’ı yoketmekti. Bunun farkında olmayan Gambit, Marauders’ın Morloklar’ın yaşadığı tünellere ulaşmasına bile yardımcı oldu. X-Men bazı Morloklar’a yardım edebildi, bazı Morloklar ise kaçmayı başardı, ama büyük bir bölümü katledildi.

Sinister ile bağlarını koparan Gambit, X-Men’e katıldı. Teknik olarak evli olmasına rağmen takım arkadaşlarından birisine aşık olmasına engel olamadı. Ne var ki bu kişi asla dokunamayacağı Rogue’dan başkası değildi. Fakat birbirlerine karşı olan hisleri o kadar yoğundu ki bu engele rağmen ilişkileri sürdü. Rogue, Gambit’e dokunduğunda onun sırrını keşfedip Mutant Katliamı olarak anılan olaydaki rolünü öğrenince onu Antartika’da ölüme terketti. Fakat Gambit’i ölüme terkeden aslında Rogue değildi. Rogue, Gambit’e dokununca onun anılarını da aldığından aynı zamanda Gambit’in kendisine karşı olan suçluluk duygusunu da almıştı. Yani Gambit’i ölüme terkeden asıl şey kendisine karşı duyduğu öfke ve pişmanlıktı. Fakat Gambit burada ölümden kurtulmayı başararak tekrar takım arkadaşlarının arasına geri döndü ve onlarla arasını düzeltti.

Gambit en fazla hayranı olan X-Men karakterlerinden biridir. Wolverine kadar olmasa da onun için bir anti-kahraman denilebilir. Karizmatik kişiliği, yakışıklılığı, atletik fiziği ve Fransız aksanıyla kadınları etkisi altına almakta zorlanmaz. Her ne kadar Rogue’a aşık olsa da güzel kadınlarla flört etme fırsatını hiçbir zaman kaçırmaz. Kinetik enerjisini adına yakışır bir şekilde poker kartlarını şarj edip onları patlayıcılara dönüştürerek kullanır.

Bir cevap yazın