Nick Fury Kimdir?

 

Nick Fury hepimizin bildiği The Avengers ekibinin kurulmasında büyük rol oynayan S.H.I.E.L.D. biriminin yöneticisidir. Bilmeyenler için bu birim dünyayı tehdit eden tehlikelere karşı insanlığı kurtarmak adına kurulmuştur. Süper güçlere sahip kahramanları bir araya toplayarak her türlü tehdidi ortadan kaldırmayı amaçlamıştır. Bu işi ise tamamen Fury planlamış ve hayata geçirmiştir.

Nick Fury, Marvel dünyasında ilk olarak 1963 tarihinde çıkan bir çizgi romanda belirmiştir. Birçok kahramanın yaratıcısı olan Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Gerçek ismi ise Albay Nicholas Joseph ‘tir. Nick Fury ‘i ilk gördüğümüz film ise Iron Man ‘dir. Defalarca izlemiş fakat Nick Fury ‘i hiç görmemiş hayranları varsa jenerik kısmının bitişine kadar izlmeniz gerekmektedir.

Nick Fury aslında Amerikan ordusunda birçok tehlikeli görevde bulunmuştur. Bulunduğu gizli görevlerin tamamından sağ bir şekilde ve başarıyla çıktığı söylenir. Birçok kahramanın etkilendiği bir karizmaya sahip olan kahramanımız aynı zamanda çok iyi bir silah ustası ve dövüş uzmanıdır. Her güçlü karakter gibi Nick Fury ‘de birkaç farklı zaafa sahiptir. Sol gözünün kör olması bazı düşmanları tarafından güçsüz görülmesine sebep olsa bile aslında bu göz ona hiçbir şey kaybettirmemektedir. Yenilmezler filminde sürekli olarak ortaya çıkarak diğer kahramanlarımıza yol gösterir ve onlara yeni görevler verir. Bu durum sanırım The Avengers ekibinde asıl patronun kim olduğunu görmemize yardımcı oluyor diyebiliriz.

Bir cevap yazın